Aktualności
Konferencja "(ni) e-bezpieczny obywatel w wirtualnym świecie"

 

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza wszystkich mieszkańców na bezpłatną konferencję "(ni) e-bezpieczny obywatel w wirtualnym świecie", która odbędzie się 22 października br. w Katowicach. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce organizowane dla mieszkańców (zwykłych obywateli, a nie specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa w IT, ekspertów nowoczesnych technologii itd.). [czytaj więcej]

 


Program Ministerstwa Sportu i Turystyki wspierający kluby sportowe "Klub"

 

Program [Pobierz]

 


Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora Publicznego Przedszkola w Buczkowicach

 

Ogłoszenie [pobierz]

 


Wystawa dotycząca biskupa Jana Pietraszko

 

Wystawa zdjęć i pamiątek biskupa Jana Pietraszki została otwarta 27 czerwca br. i mieści się w domu rodzinnym biskupa przy ul. Woźnej w Buczkowicach. Pomimo skromnego rozmiaru izby pamięci zawiera ona mnóstwo zdjęć z życia biskupa, również z życia prywatnego. Nie brak także pamiątek z jego codziennego życia, a także publikacji biskupa.  Zachęcamy do zwiedzania w każdą sobotę i niedzielę w godzinach popołudniowych od 15.00 do 17.00.

 

Więcej informacji w pliku:

Wystawa pamiątek biskupa Pietraszki [PDF]

 


 

Informacja

 

Inwestycje w efektywność energetyczną oraz odnawialne źródła energii w nowej Perspektywie Finansowej UE na lata 2014-2020

 

W nowym okresie programowania 2014-2020  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego wspierane będą działania polegające między innymi na :

 

  • Likwidacji „niskiej emisji” w indywidualnych budynkach mieszkalnych poprzez  likwidację  piecy węglowych i montaż piecy gazowych lub wymianę istniejących  pieców gazowych na kotły gazowe o zwiększonej - o co najmniej 30% -  sprawności ekologicznej.

 

Przy wymianie pieca będzie również możliwość budowy instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.

 

Gmina Buczkowice planuje ubiegać się o dofinansowanie na w/w działania gdzie maksymalny poziom dofinansowania z UE wynosi 85 % kosztów kwalifikowanych.

 

Wszystkie osoby zainteresowane w/w działaniem  proszone są o zgłaszanie tego faktu telefonicznie pod 33 4990066 wew.23 lub w formie pisemnej , w terminie do 20 września 2015r.

 


 

Informacja dla osób prowadzących działalność gospodarczą zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania ze środków Unii Europejskiej

 

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości

 

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości jest wojewódzką samorządową jednostką organizacyjną działającą w formie jednostki budżetowej powołaną uchwałą Sejmiku Śląskiego nr III/13/4/2007 z dnia 19 września 2007 roku z późn. zm.

 
Śląskie Centrum Przedsiębiorczości pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej Drugiego Stopnia w zakresie poddziałań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 skierowanych do sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości

 

ul. Katowicka 47
41-500 Chorzów
tel: (032) 743 91 60
fax: (032) 743 91 61
e-mail: scp@scp-slask.pl

 

Wejście tylko od ulicy Katowickiej 

 

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bielsku-Białej

 

Informujemy, iż z dniem 1 kwietnia 2015 r. ruszył Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bielsku-Białej. Punkt jest prowadzony przez Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości i obejmuje swoim wsparciem mieszkańców / instytucje z subregionu południowego naszego regionu (powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki oraz Miasto Bielsko-Biała).

 

Wszystkie pytania dotyczące Funduszy Europejskich na lata 2014-2020, w tym zasad ubiegania się o dofinansowanie prosimy kierować:

 

• na adres e-mail: lpibielsko@bcp.org.pl

• telefonicznie: (33) 47-50-135 lub (33) 49-60-201

• osobiście: do Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Bielsku-Białej - ul. Cieszyńska 367

 

Punkt jest czynny:

 

w poniedziałki w godzinach 8.00-18.00

 

od wtorku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Wszystkie usługi są świadczone bezpłatne.

 


 

Zaproszenie do złożenia oferty

 

06/07/2015

Wójt Gminy Buczkowice zaprasza do złożenia oferty cenowej na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania "Budowa sieci wodociągowej na terenie Buczkowic". [ Więcej ]

 


Zapytanie ofertowe

 

09/03/2015

Wójt Gminy Buczkowice zaprasza do złożenia oferty cenowej na opracowanie kompletnej dokumentacji projetkowej dla zadania: " Zagospodarowanie terentów przyległych do potoku Żylica wraz z budową ścieżki dydaktycznej w Gminie Buczkowice" [ Więcej


Zaproszenie do złożenia oferty

 

06/03/2015
Zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie pełnej inwentaryzacji przeyrodniczej wraz z waloryzacją w obszarze relizacji projektu " Zagospodarowanie terentów przyległych do potoku Żylica z budową ścieżki dydatktycznej w gminie Buczkowice etap I i II" [ Więcej

 


Bezpłatne warsztaty z wykorzystania nowoczesnych technologii dla mieszkańców województwa śląskiego!

 

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego kolejny raz rusza z cyklem bezpłatnych warsztatów nt. wykorzystania nowoczesnych technologii w życiu codziennym i zawodowym.

 

Warsztaty skierowane są do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego.

 

Tym razem Wiosenny Rozwój odbędzie się w 4 miastach naszego województwa: Katowice, Częstochowa, Rybnik i Bielsko-Biała.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom szkoleniowym mieszkańców województwa śląskiego, ŚCSI zwraca się z prośbą o przesyłanie Państwa propozycji tematów z zakresu szeroko pojętej obsługi komputera i wykorzystania Internetu w życiu codziennym i pracy.

 

Temat warsztatów proszę wysyłać na adres: warsztaty@e-slask.pl

 

Termin wysyłania propozycji: 18.03.2015r. (Środa)

 

plakat

 


 

Design thinking –warsztaty

 

Mamy nie lada wyzwanie dla wszystkich osób, które chciałby się dowiedzieć jak można tworzyć innowacyjne produkty i usługi za pomocą procesu design thinking!

 

Uruchamiamy nabór na 2-dniowe bezpłatne warsztaty!

 

Zapraszamy osoby, które dla zdobycia nowych umiejętności poświęcą swój wolny czas i wykażą się aktywnością w pracy grupowej.

 

Kiedy?

 

7 i 21 marca 2015r. (sobota)

 

Obowiązkowy udział w obu dniach warsztatów.

 

Dla kogo?

 

Warsztaty kierowane jest do osób, które chcą tworzyć nowe usługi i produkty lub planują rozpocząć działalność gospodarczą oraz do pracowników działów marketingu oraz R&D, kadry zarządzającej, właścicieli i pracowników MŚP. Mile widziane są osoby z energią i pasją, które pragną nauczyć się, jak poszukiwać niecodziennych rozwiązań na codzienne problemy.

 

Ilość miejsc bardzo ograniczona! Zapraszamy! Szczegóły tutaj.plakat(c) Urząd Gminy Buczkowice